Policja skontrolowała tiry i autobusy

Kluczborscy policjanci przeprowadzili wzmożone kontrole pojazdów ciężarowych powyżej 7,5 tony oraz autobusów. Funkcjonariusze skontrolowali blisko 40 samochodów ciężarowych.  Policjanci sprawdzali m. in. wykresy urządzeń rejestrujących prędkość jazdy i czas pracy kierowców.

9 grudnia br., na drogach powiatu kluczborskiego policjanci przeprowadzili wzmożone kontrole pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 7,5 tony oraz autobusów. Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierowców, posiadane przez nich uprawnienia do prowadzenia określonych rodzajów pojazdów, dokumenty przewozowe, jak również wykresy urządzeń rejestrujących prędkość jazdy i czas pracy kierowcy. Głównym celem działań było ujawnianie i represjonowanie wykroczeń, mających wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, popełnianych przez tę grupę użytkowników dróg.

W trakcie akcji kluczborscy policjanci skontrolowali blisko 40 pojazdów ciężarowych, wystawili 11 mandatów karnych i zatrzymali 4 dowody rejestracyjne.

KPP Kluczbork
Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.