Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń

tyto 1t

Ponad 50 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli kluczborscy policjanci. Funkcjonariusze zatrzymali 33 – letniego mieszkańca gminy Byczyna podejrzanego o posiadanie nielegalnego tytoniu. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy oszacowano na około 15 000 złotych.

14 maja kluczborscy policjanci zatrzymali 33–letniego mieszkańca gminy Byczyna. Z zebranych przez kryminalnych materiałów wynikało, że mężczyzna może być w posiadaniu wyrobów tytoniowych bez polskiej akcyzy.

Funkcjonariusze podczas przeszukania, w samochodzie mężczyzny znaleźli i zabezpieczyli około 50  kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Natomiast w jego mieszkaniu policjanci odnaleźli woreczki strunowe, wagę oraz ponad 300 gramów krajanki tytoniu – informuje Mariusz Trejten, rzecznik prasowy KPP w Kluczborku.

Współpracujący z policjantami funkcjonariusze Urzędu Celnego ustalili, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego wyniosły 15 000 złotych.

Śledczy przedstawili zatrzymanemu 33-latkowi zarzut posiadania tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Za posiadanie nielegalnego tytoniu grozi grzywna lub kara do 3 lat więzienia.

KPP KluczborkNie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.