Policjanci znakowali rowery

W piątek 23 września na kluczborskim rynku odbyło się XII spotkanie rodzinne Kluczborskie Kasztanki. Wśród wielu różnych przygotowanych atrakcji swoje stanowisko mieli również kluczborscy stróże prawa.Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku znakowali rowery w ramach programu prewencyjnego „Oznakuj swojego górala”. Do znakowania rowerów ochoczo podchodziły niejednokrotnie całe rodziny.

Program „Oznakuj swojego górala” jest przedsięwzięciem zmierzającym do ograniczenia kradzieży rowerów na terenie naszego powiatu. Ważnym elementem działań służących zapobieganiu tym przestępstwom, jest znakowanie rowerów indywidualnymi cechami, które ułatwiają identyfikację właściciela skradzionego jednośladu, a tym samym przyczynia się do odzyskania roweru i udowodnienia sprawstwa złodziejom i paserom.

Charakter tego programu oraz towarzyszące mu działania edukacyjne i promocyjne, wpływają również na podniesienie świadomości wiktymologicznej mieszkańców oraz kształtowanie postaw poprawiających bezpieczeństwo osobiste rowerzysty i jego pojazdu.

Dodatkową funkcją tego programu jest również upowszechnienie roweru jako sposobu na zdrowe i przyjemne spędzanie czasu wolnego przez całą rodzinę, będącego jednocześnie alternatywą dla wielu patologicznych zachowań spotykanych wśród dzieci i młodzieży.

Aby ustrzec się przed kradzieżą roweru Pamiętaj !

? oznakuj swój rower bezpłatnie w Komendzie Powiatowej Policji w Kluczborku (umożliwi to jego identyfikację),
? nie pozostawiaj jednośladu niezabezpieczonego, bez opieki na klatce schodowej, pod sklepem, bankiem itp., wykorzystaj do tego dostępne środki techniczne do zabezpieczenia mienia,
? jeśli rower zostawiasz w piwnicy dopilnuj, aby drzwi były dobrze zabezpieczone, wyczul również sąsiadów na problem zamykania drzwi głównych prowadzących do piwnicy,
? nie udostępniaj swojego roweru do przejażdżki obcym osobom, możesz go już więcej nie zobaczyć,
? w miejscu zamieszkania przechowuj rower w taki sposób, aby nikt bez Twojej wiedzy nie mógł go zabrać,
? zachowaj kartę gwarancyjną, a jeśli nie masz spisz numery fabryczne roweru, jego nazwę i cechy szczególne ? te dane znacznie ułatwią policjantom odzyskanie jednośladu w przypadku kradzieży.

Jednocześnie informujemy, iż bezpłatnie oznakować rower możnaod poniedziałku do piątku w godz. 7:30 ? 15:30 w Komendzie Powiatowej Policji w Kluczborku. Osoby chętne proszone są o kontakt z Kierownikiem Rewiru Dzielnicowych KPP w Kluczborku pod numerem telefonu 077-417-03-19.

Info: KPP Kluczbork
Jest 1 komentarz

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz