To naprawdę nie boli ! W weekend akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku w Byczynie

ZDJĘCIE CAŁUJĄCEJ SIĘ RODZINY

Walczę każdego dnia, by cytat <<Kochajmy ludzi, tak szybko odchodzą>> był tylko cytatem, a nie historią mojego życia. – pisze Marian, zmagający się z rakiem krwi, dla którego jedyną szansą na zdrowie jest przeszczepienie szpiku i komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego.

Dlatego 30 maja 2015 r. odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych Dawców komórek macierzystych krwi i szpiku „Marian potrzebuje Twojej pomocy! Dzień Dawcy Szpiku w Byczynie”. Rodzina i przyjaciele Mariana liczą na zaangażowanie świadomej problemu, jakim jest rak krwi, społeczności Byczyny i okolic.

Nazywam się Marian, mam 50 lat i mieszkam w Byczynie. Obchodząc moje ostanie urodziny, rozmyślałem nad moim dotychczasowym życiem… Ile już za mną, a ile wciąż przede mną? Jak dotąd moją pasją było bieganie, pokonałem nawet dystans maratonu. Natomiast wspólne spacery z moim psem oraz wędkarstwo pozwalają mi się zrelaksować. Mam najwspanialszą rodzinę na świecie: żonę Agatę oraz dwie cudowne córki, Paulinę i Natalię. Moim głównym marzeniem jest doczekać się wnuków oraz przenieść się z rodziną na wieś. Nagle, zaraz przed Świętami Bożego Narodzenia, dowiedziałem się o swojej przerażającej chorobie – ostrej białaczce szpikowej. Od tamtego czasu walczę każdego dnia z rakiem krwi, przyjmując w szpitalu kolejne cykle chemioterapii. Ostatnio mam dużo czasu, aby kontynuować rozmyślania o mojej przyszłości. Wiem, że jedyną szansą na to, bym mógł planować następne lata w gronie najbliższych, jest przeszczepienie szpiku i komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego. Dlatego też bardzo proszę, wesprzyj mnie oraz innych pacjentów, dotkniętych nowotworem krwi! Przyjdź ze swoją rodziną i przyjaciółmi! Zarejestrujcie się! – apeluje Marian, dla którego rodzina i przyjaciele zainicjowali poszukiwania bliźniaka genetycznego.

Przygotowania do akcji rejestracji dawców pod hasłem „Marian potrzebuje Twojej pomocy! Dzień Dawcy Szpiku w Byczynie” ruszyły pełną parą: rozniesiono tysiące ulotek, porozklejano plakaty, zaangażowano lokalne urzędy, organizacje, szkoły, przedszkola, firmy i oczywiście media. Burmistrz Byczyny, Robert Świerczek objął akcję honorowym patronatem chcąc wesprzeć działania rodziny, przyjaciół Mariana i lokalnej społeczności.
– Rejestracja podczas tego Dnia Dawcy będzie prowadzona za pomocą pobrania próbki krwi, dlatego w akcji weźmie udział ponad 20 wolontariuszy, 6 pielęgniarek i lekarz. – tłumaczy Joanna Surdyk, koordynator Fundacji DKMS Polska.

Rejestracja potencjalnych Dawców odbędzie się:
Data:        30 maja 2015 r.
Godzina:    12:00 – 18:00
Miejsce:    Ośrodek Kultury w Byczynie
Adres:         ul. Borkowska 1, Byczyna

Kto może zostać dawcą?
Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepienia. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Rejestracja i przebadanie jednego Dawcy to koszt 250 zł. Od początku istnienia Fundacji DKMS Polska rozwijamy naszą bazę rejestrując kolejnych Dawców m.in. dzięki darowiznom od osób indywidualnych i finansowemu wsparciu firm. Każda, nawet najmniejsza darowizna pozwoli nam pozyskać więcej potencjalnych Dawców. Rejestracja w bazie jest bezpłatna, ale będziemy wdzięczni, jeśli pokryjesz choćby jej część przekazując darowiznę na konto o numerze: 86 1240 6292 1111 0010 4159 8437.Dziękujemy. Liczy się każde wsparcie.

O Fundacji
Fundacja DKMS Polska to aktualnie największa baza dawców szpiku w Polsce, w której zarejestrowanych jest i ponad 678 000 (marzec 2015) potencjalnych dawców szpiku, a już 1 921 (marzec 2015) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik, dając szansę na życie pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie.Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.