Potrzebna pomoc dla rolników z Ciska

Starostwo Powiatowe w Kluczborku organizuje zbiórkę płodów rolnych dla rolników z gminy Cisek, których uprawy zniszczyła tegoroczna powódź. Jesteśmy w kontakcie z urzędem gminy w Cisku. W tej chwili płody rolne, których najbardziej potrzebują gospodarze z tej gminy to:

> nasiona owsa do posiania poplonu
> nasiona kukurydzy
> siano lub siano ? kiszonkę
> zboża i wszelkiego rodzaju pasze dla bydła.

Nie ma natomiast na chwilę obecną zapotrzebowania na słomę.

Wszyscy, którzy chcieliby pomóc poszkodowanym w powodzi gospodarzom z Ciska są proszeni o kontakt telefoniczny z Wydziałem Rolnictwa, Ochrony Środowiska Leśnictwa pod nr 77 418 52 18 wew. 170 lub drogą mailową na adres: rolnictwo@powiatkluczborski.pl,  od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00.

Pracownicy tego będą na bieżąco zbierać informacje o tym czego najbardziej potrzebują  gospodarze w gminie Cisek, będą przyjmowali oferty pomocy od zainteresowanych i ustalali termin odbioru płodów rolnych.

W piątek 11.06.  do Ciska zawieziono 22 tony zboża. Transport z pomocą zorganizował wspólnie z z samorządowcami i rolnikami ze Skomlina (powiat wieluński) poseł Stanisław Rakoczy. Zboże dostarczyła bezpłatnie firma pana Leszka Marciniszyna z Jak – Pol z Proślic.

Urząd Gminy w Cisku dziękują w imieniu rolników za zboże. W ich sytuacji każda pomoc się liczy. Jednak trudniej jest koordynującym rozdział darów dzielić pomoc finansową niż rzeczową. Dlatego apelują do tych, którzy którzy chcą przekazać datki pieniężne, by za te kwoty nabyli płody rolne.

Starostwo raz jeszcze apeluje do wszystkich, nie tylko w powiecie kluczborskim, ale także poza nim, o kontakt pod wskazanym numerem telefonu.
Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.