POWIAT: Kluczborczanie liczą na wygraną w Dużym Lotku

Już dziś wielka kumulacja w Dużym Lotku. Przewidywana pula na wygranie I stopnia może wynieść 40 000 000 zł. Dotychczas rekordowa wygrana padła w Warszawie i wynosiła 20 119 858,20 PLN.

Nasz portal postanowił sprawdzić losową kolekturę przy ulicy Grunwaldzkiej koło PKS-u w Kluczborku, jak wygląda sytuacja w dniu wielkiej kulminacji. Aleksandra Lepsy pracująca w kolekturze nr 13. mówi, że frekwencja przed wtorkowym losowaniem jest bardzo dobra.
 
 – Jeśli chodzi o wiek osób wysyłających kupony to są to osoby raczej starsze. Naszą kolekturę odwiedzają w większości raczej stali klienci – dodaje Aleksandra Lepsy.

toto

Fot. 24powiat.pl

Kilka słów o grze:

Duży lotek jest najstarszą grą liczbową organizowaną przez Totalizator Sportowy. Polega na wytypowaniu 6 liczb z zakresu 1-49. Typowanie odbywa się na specjalnie przygotowanym do tego blankiecie. Gracz może wybrać ilość zakładów, a także skreślić poszczególne liczby do każdego z nich. Jest również możliwość gry na „chybił trafił”, w której to komputer losowo wybiera liczby. Jest to zapewne ostatnia tak wysoka kumulacja, gdyż 9 października ma nastąpić likwidacja Dużego Lotka i zastąpienie go grą Lotto (o identycznych zasadach, ale większej cenie zakładu).

Trochę matematyki:

Myśląc o najwyższej wygranej, tj. wytypowaniu 6 prawidłowych liczb musielibyśmy zakupić 13 983 816 zakładów. Każdy zakład kosztuje 2 zł. Więc przy wkładzie 27 967 632 zł możemy wygrać w przybliżeniu 40 000 000 zł, pod warunkiem, że nikt inny nie trafi wszystkich liczb. Przypomnę, że w losowaniu z 30 marca 1994 stwierdzono aż 80 wygranych I stopnia. Więc ten sposób jak najbardziej odpada. Zostaję więc możliwość skazania się na szczęście, bo być może to Ty, grając jednym zakładem zgarniesz najwyższą pulę!

Wszystkim grającym życzymy szczęścia i wysokiej wygranej, przy jak najmniejszym wkładzie finansowym.
Jest 2 komentarze

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz