Powiat remontuje kolejne schetynówki

Niedawno rozpoczęły się prace na 8-kilometrowym odcinku drogi powiatowej Stare Olesno – Jasienie. Koszt inwestycji to ponad 2,3 mln zł. Połowę pokryje dofinansowanie, które powiat zdobył na tę inwestycję z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Wkrótce rozpocznie się remont kolejnej schetynówki Byczyna – granica województwa . Łódzkiego (Łubnice) za prawie 3 mln zł.

Zakres prac obejmuje wymianę zniszczonej nawierzchni na znacznej części remontowanego odcinka i wzmocnienie jej
w miejscach nawierzchnia jest w lepszym stanie. Ścięte zostanie zawyżone pobocze, które uniemożliwia prawidłowy spływ wody po większych opadach czy w czasie roztopów. Część pobocza, tam gdzie droga będzie wzmacniana zostanie utwardzona tłucznie.

W miejscach, gdzie występuje wysoka skarpa nasypu, przy przepustach drogowych, gdzie głębokość rowów przydrożnych jest znaczna, zostaną ustawione stalowe poręcze energochłonne. A przed szkołą podstawową i przedszkolem w Gronowicach zostanie wybudowana zatoka autobusowa i chodnik łączący przystanek z wejściem do szkoły, co poprawi znacznie bezpieczeństwo dzieci dowożonych do szkoły i przedszkola.

Pozostałe przystanki autobusowe w Gronowicach (Gronowice wieś), Lasowicach Małych i Jasieniu zostaną oznakowane. Na 12 przystankach autobusowych, gdzie obecnie nie ma zatok autobusowych na długości 15 m zostanie wykonana grubowarstwowo linia przystankowa.

Na całym odcinku remontowanej drogi dla poprawy bezpieczeństwa wymienione będzie oznakowanie poziome i pionowe. Wszystkie tablice znaków będą wymienione na tablice odblaskowe.

opracowanie: Monika KlufNie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.