Powiatowe Eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Znamy już wyniki Powiatowych Eliminacji Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który jak co roku cieszy się dużym zainteresowaniem młodych ludzi, mimo wysokiego stopnia trudności. Dlaczego? Jeden z powodów to na pewno frajda z rywalizacji i fakt, że ich wiedza może się przydać w życiu i do ratowania życia – mówią organizatorzy. Finaliści będą reprezentować powiat na szczeblu wojewódzkim.

– Stopień trudności na szczeblu powiatowym jest wysoki, ale dzięki temu laureaci dobrze sobie radzą na szczeblu wojewódzkim i niejednokrotnie zajmują miejsca w czołówce na szczeblu ogólnopolskim – mówi w imieniu organizatorów asp.sztab. Norbert Waliczek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku i wicekomendant Zarządu Powiatowego OSP w Kluczborku.

Pytania układali zawodowi strażacy.

Uczestnicy byli oceniani w trzech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, przez jury w składzie: zastępca komendanta powiatowego Komendy Powiatowej PSP w Kluczborku, st.kpt. Krzysztof Mikołajczyk, asp.sztab. Norbert Waliczek. Wicestarosta Urszula Pękala – Duda, wręczając finalistom nagrody, gratulowała bardzo wysokiego poziomu wiedzy na tym szczeblu turnieju.

W nagrodę laureaci otrzymali między innymi tablety, ufundowane przez sponsorów: Starostwo Powiatowe, Bank Spółdzielczy w Wołczynie, firmę Lasaffre Polska S.A. i innych.

A oto laureaci:

I . Grupa wiekowa – szkoła podstawowa

1. Aleksandra Wyrwa – Szkoła Podstawowa w Chudobie

2. Jakub Famuła – Szkoła Podstawowa w Chudobie

3. Jakub Neugebauer – Szkoła Podstawowa w Wołczynie

II Grupa wiekowa – gimnazjum

1. Natalia Koziołek – Publiczne Gimnazjum w Lasowicach Wielkich

2. Rafał Kubik – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Kluczborku

3. Karolina Gajewska – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Bogacicy

III grupa wiekowa – szkoły ponadgimnazjalne

1. Dominika Krynicka – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kluczborku

2. Agnieszka Pluta – Zespół Szkół Licealno – Technicznych w Kluczborku

3. Patryk Rubin – Gimnazjalno – Licealny Zespół Szkół w Wołczynie

Autor: Monika Kluf

ponadpodstawowe

gimnazja

podstawoweNie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.