Powiatowy Urząd Pracy w Kluczborku otrzymał pół miliona zł. Będą staże

Powiatowy Urząd Pracy w Kluczborku otrzymał z rezerwy ministerialnej pół miliona zł. Ponieważ są to pieniądze z tzw. programu powodziowego, będą wydane zgodnie z przeznaczeniem, czyli na prace związane z likwidowaniem skutków powodzi. 380 tys. zł zostanie przekazane na sfinansowanie robót publicznych w gminach powiatu kluczborskiego. 100 tys. zł zostanie wydane na staże.

W gminie Byczyna do robót publicznych już zaangażowano 25 osób, od czerwca pracę rozpocznie 11 osób z gminy Wołczyn, 5 z gminy Lasowice Wielkie i 3 z Kluczborka. O taką liczbę osób wystąpiły gminy.  Program zakłada 75-procentową efektywność, co oznacza, że trzy na cztery osoby zaangażowane do robót publicznych będą po ich zakończeniu przez gminę zatrudnione.

Zakres wykonywanych przez nich obecnie prac to m.in.: prace porządkowe przy terenach leśnych, zalewowych, udrażnianie rowów melioracyjnych. 100 tys. z rezerwy ministerialnej wystarczy na dwadzieścia pięciomiesięcznych staży. 20 tys. zł przekazane zostanie na składki ZUS dla nowej spółdzielni socjalnej w gminie Byczyna, zajmującej się pracami leśnymi.

Powiatowy Urząd Pracy stara się też w resorcie pracy o pieniądze na aktywizację zawodową osób po 45 roku życia, osób do 30 roku życia, o fundusze na dotacje do rozpoczęcia własnej działalności i tych znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy.

Monika Kluf
Jest 1 komentarz

Dodaj swój
  1. 48x48
    o2

    i bardzo dobrze!

    Lepiej pompowac kase w ludzi, staze niz w ten MKS.
    Fakt sport jest wazny w zyciu człowieka, ale nie kosztem wszystkiego.


Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz