PP: Lechia Tomaszów M. – MKS Kluczbork 2:1, Odra Opole – Row Rybnik k: 4:2 (GALERIA)

Z trzech drużyn została jedna. Zarówno MKS Kluczbork jak i Ruch Zdzieszowice przegrały swoje spotkania takim samym rezultatem. Honoru Opolszczyzny będzie bronić tylko Odra Opola, która po dramatycznym spotkaniu pokonała na własnym boisku ROW Rybnik dopiero po serii rzutów karnych.

Mecz w Opolu trwał 120 minut, a zwycięzca musiał zostać wyłoniony dopiero po serii jedenastek. Zanim jednak do nich doszło parę słów o przebiegu meczu. Pierwsza połowa to dominacja miejscowych, jednak kibice nie doczekali się bramek. ROW próbował gry kombinacyjnej, jednak szczypta niedokładności na mokrej nawierzchni kończyła się przerwaniem akcji przez zawodników Opola.

Po zmianie połów piłkę na środku boiska otrzymał Tomanek. Przebiegł z nią w obręb pola karnego, a następnie uderzył nad interweniującym bramkarzem dając prowadzenie miejscowym. Rybnik z każdą minutą grał lepiej, a piłkarze Odry opadali z sił. W 62 minucie był remis. Akcja z lewej strony, później podanie na środek. Obrońcy próbowali interweniować ofiarnie, ale futbolówka między graczami Rybnika chodziła jak po sznurku, aż w końcu Kurzawa celnie uderzył.

W doliczonym czasie gry Odrę ratowała poprzeczka. Chwilę później zabrzmiał gwizdek sędziego, który zażądał dogrywkę.

W dogrywce zupełna dominacja gości. Na boisku zrobiło się dużo miejsca, a gol dla Rybnika wydawał się kwestią paru chwil. Po raz kolejny przekonaliśmy się jednak jak nieobliczalna jest gra zespołowa i w 101 minucie indywidualną akcją popisał się Deja, który zakończył swoją akcję soczystym uderzeniem w lewy róg bramkarza. W 109 minucie jednak goście znów doprowadzili do remisu. Tuż przed karnymi mieli parę okazji, ale piłka przelatywała wzdłuż bramki o centymetry mijając słupki. W 120 minucie nawet sami Rybniczanie nie wiedzą jak futbolówka nie wpadła do bramki rywala po jednym z podań z prawej strony.

Serię jedenastek rozpoczął Copik (Odra). Wyrównał Muszalik, ale nie pomylił się również Michniewicz (Odra) i było 2:1. Następnie bramkarza nie zdołał pokonać Szary, a Deja (Odra) podwyższył na 3:1. W odpowiedzi również nie trafił Wieczorek. Piłkę wziął Surowiak (Odra) ale nie zdołał zakończyć serii jedenastek bowiem bramkarz odbił futbolówką końcami palców swojego buta. Nadzieję gościom po chwili dał celnym strzałem Krotofil, ale Krysian (Odra) uderzył również nie do obrony i to Odra wygrała 4:2.

W następnym spotkaniu Odra Opole zagra na wyjeździe z ŁKS 1926 Łomża.

– >> Zobacz GALERIĘ ze spotkania Odra Opole – ROW Rybnik 2:2 karne 4:2

—————————————————————

Odra Opole – ROW Rybnik 2:2 (2:1) (0:0, 1:1) karne: 4:2

Bramki: Tomanek 55′, Deja 101′ – Kurzawa 62′, Gładkowski 109′

Adrian Krysian pewnie wykonał rzut karny dając swojemu zespołowi wygraną 4:2

Lechia Tomaszów Mazowiecki – MKS Kluczbork 2:1 (1:0)

Bramki: ? 44′ (po kontrze), 85′ ?  – Burski 65′

MKS: Abramowicz, Orłowicz, Ganowicz, Gierak, Śliwa (46′ Bzdęga), Hober, Kumiec, Arian, Wolkiewicz. Burski, Kojder (46′ Mikulski)

Ruch Zdzieszowice – Siarka Tarnobrzeg 1:2

Bramki: Kiliński

Jest 22 komentarze

Dodaj swój
  1. 48x48
    on

Jezeli mieliscie zamiar odpuscic to wycofac sie z PP i nie robic wstydu i nie generowac kosztow jakim jest wyjazd.Zenada!!!!

2. 48x48
    mks

Wez gadasz o jakimś odpuszczaniu bez sensu jakby niechcieli wygrać to by nie grali przedewszystkim mks miał terz tydzień zgrupowania tak zwany obóz który został zakończony dzisiejszym meczem przeżyj taki obóz i jedz grać mecz teraz są zmeczenie złapią swieżość mają jeszcze 2 sparingi i akurat forma przyjedzie na lige . Ps Tomaszów zaczął przygotowania dopiero w poniedziałek mieli tyle wolnego nic dziwnego ze mieli siłe

3. 48x48
    Leszek

Tak, tak kluczbork słaby jak zwykle. Przegrali pierwszy mecz, przegrają walke o 2 lige. Kluczbork spadek w następnym sezonie. Oby tak się stało, że Odra rozniesie ten klubik w pył……

4. 48x48
    Paweł

Ech, leszcze z Kluczborka! Myślelliście, że w Tomaszowie czeka was spacerek z jakąś tam Lechią? No to ustawiono was w szeregu. Jako kibic Lechii od niemal czterdziestu lat pragnę was poinformować, że w latach 80. gdy Lechia walczyła o awans do III ligi (takiej prawdziwej II ligi, a nie takiej jak dziś, czyli trzeciej) z Ursusem i GKS Bełchatów (tak tak, wtedy dopiero rodziła się potęga Bełchatowa), na jej mecze w Tomaszowie przychodziło nawet po 8-10 tysięcy widzów. O siatkówce, która w moim mieście zawsze była sportem nr 1, litościwie nie wspomnę, bo dostalibyście zawrotu głowy od nazwisk, które wyszły z Tomaszowa Mazowieckiego w siatkarski świat. A z racji porażki MKS przyjmijcie słowa ubolewania.

5. 48x48
    romek

Paweł to jest prawda. Zawsze ci piłkarzyki robią z siebie niewiadomo kogo jak wygrywali przypadkiem kilka meczy pod koniec ostatniego sezonu. A teraz brawo dla Lechii. Kluczbork klub bez ambicji chyba, że przypadkiem wygywają kilka meczy pod rząd.

6. 48x48
    mks

tak lechia malo co nie popusci na 90 minut sie spinacie jacy to wy nie wielcy skonczy sie na tym ze chrobry wam da 2 bramki i koniec pucharow mks tez pokonywal widzew teraz w ekstraklasie robia kariery znane od nas nazwiska ale to historia tego juz niema

7. 48x48
    Daro

Witam wszystkich sympatyków Naszego MKS-u szkoda , że niektórzy zbyt mało znają historię swoich klubów: lechia przeżyła jeden sezon w II lidze o którym chciała by jak najszybciej zapomnieć w 18 meczach zdobyła 15 punktów bramki 26-40, wygrła 4 mecze 3 remisy i niestety 11porażek. Natomiast MKS Kluczbork i Metal Kluczbork grająć po dwa sezony zdobyli odpowiednio po 82 i 68 punkty. także pozostawiam te porównania bez komentarza! a co do osiągnięć Kluczborskich klubów to wiele znanych firm wyjechało z Kluczborka bez punktów( Widzew, Pogoń, Zagłębie L, Raków), a o nazwiskach kluczborskich piłkarzy już nie wspomnę bo i tak nic romkowi, pawłowi i leszkowi nie powiedzą. Gratuluję lechii awansu do dalszych rozgrywek oby z sukcesem bo będziemy żli , że takie leszcze odpadły już z rozgrywek. Pozdrawiam Wszystkich Sympatyków Naszego Kluczborskiego Klubu. Do zobaczenia Daro!!!

8. 48x48
    ...

Ile kibicow gosci wchodzi na sektor Odry?Mysle ze zainteresowanie derbami bedzie ogromne i ponad pol tysiaca ludzi przyjedzie zorganizowana i prywatnymi autami

9. 48x48
    grgr

@…
    na sektor gości na pewno żadne pikole nie bedą wpuszczane.
    Wchodzą Ci co chcą dopingować przez 90 minut, reszta niech wchodzi na sektor rodzinny Odry …
    PDK

10. 48x48
    Leszek

Przestań…. Kilku chłopa z Opola wystarczy aby ten wasz śmieszny młynek uciszyć. A na rodzinny Odry to coś wasze się nadaje.

11. 48x48
    Igor

Dobrze że ten kluczbork nie grał z Chrobrym bo napewno dostali by minimum trzy bramki, nie strzelając żadnej, chyba, że z rzutu karnego.

12. 48x48
    mks

widze lechia zasmakowala troche pucharu i sodowa odezwijcie sie tu po meczu z tychami i jak wracamy do histori to my tychy zawsze pokonywalismy ;D

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.