Przewodniczący wszystkich Rad oraz Starosta, Burmistrzowie i Wójt podpisali się pod Apelem Pamięci

Rada Powiatu w Kluczborku, Rady Miejskie: Kluczborka, Byczyny, Wołczyna oraz Rada Gminy Lasowice Wielkie wyrażają głęboki żal z powodu śmierci Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii Kaczyńskiej, ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego oraz wielu Wybitnych Polaków, lecących 10 kwietnia 2010 r. w oficjalnej delegacji państwowej do Katynia, aby uczcić ofiary Zbrodni Katyńskiej.

W katastrofie lotniczej w Smoleńsku zginęła Prezydencka Para, zginęli polscy Parlamentarzyści, zginęli dowódcy sił zbrojnych, członkowie rodzin katyńskich. W jednej chwili nasza Ojczyzna straciła Prezydenta, wielu wybitnych polityków, ludzi Kościoła, dowódców armii, osobistości polskiej polityki, kultury i nauki.

Tragedia ta dotyka rodziny i bliskich Tych, którzy zginęli, ale Ich śmierć jest bolesną stratą dla nas wszystkich. Serca nasze przepełnia ból i żal.

My, Radni Rady Powiatu w Kluczborku, Rad Miejskich: Kluczborka, Byczyny, Wołczyna oraz Gminy Lasowice Wielkie, chcemy dać wyraz swojemu współczuciu i oddać hołd Tym, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem, łącząc się w tych trudnych chwilach żałoby ze wszystkimi mieszkańcami naszego powiatu i wszystkimi Polakami.

To kolejna dramatyczna karta w dziejach naszego państwa. Na służbie – bo przecież jechali na uroczystości tak ważne dla Polski – zginął kwiat naszego życia społecznego, politycznego, kultury, rodzin związanych z Katyniem.

Pojechali, aby uczcić i przypomnieć tragedię, która się dokonała przed siedemdziesięciu laty, i oni zapisali nową tragiczną kartę w tej bolesnej historii Polski.

Cześć Ich Pamięci!

W czwartek 15 kwietnia o godzinie 14.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Kluczborku przy ul. Katowickiej 1 odbędzie się wspólna sesja nadzwyczajna Rady Powiatu w Kluczborku, Rad Miejskich: Kluczborka, Byczyny i Wołczyna oraz Rady Gminy w Lasowicach Wielkich poświęcona tragedii w Smoleńsku.

Radni uczczą pamięć i złożą hołd zmarłemu tragicznie Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu, Pierwszej Damie Marii Kaczyńskiej, ostatniemu Prezydentowi RP na Uchodźstwie Ryszardowi Kaczorowskiemu oraz pozostałym Wybitnym Polakom, którzy zginęli w katastrofie.
Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.