PSL przedstawił kandydatów oraz program wyborczy

IMG_3805

Kluczborski PSl, który chce nadal rządzić powiatem udostępni od poniedziałku księgę dla wyborców. Przeznaczona ona będzie na wpisy związane z ich programem wyborczym  oraz pomysłami i oczekiwaniami wyborców. Księga będzie dostępna w Sztabie Wyborczym przy ul. Piłsudskiego 22 (dawna księgarnia Ognisko) począwszy od poniedziałku 3 listopada do 14 listopada w godzinach 14:00 – 18:00.

 Uruchomiony został również adres mailowy pod który można wysyłać swoje propozycje oraz zapytania – dlawyborcy.psl@gmail.com

Na każdą wiadomość odpowiemy, pod warunkiem że będzie podpisana. Na żarty oraz anonimy nie mamy czasu – zaznaczał Piotr Pośpiech.

W poniedziałek w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Kluczborku, Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Wyborczego przedstawił swoich kandydatów oraz program wyborczy. Na listach jest 19 kobiet i 19 mężczyzn.

W Kluczborku na pierwszej pozycji jest starosta Piotr Pośpiech, który przez 8 lat pełni już tą funkcję oraz pozostałych 13 kandydatów. W gminie Lasowice Wielkie gdzie jest 10 kandydatów listę otwiera Andrzej Butra. W Byczynie z kolei 6 kandydatów a na pierwszej pozycji Wioletta Kardas. W Wołczynie 8 kandydatów a na pierwszej pozycji Bogusław Adaszyński.

PSL swój program wyborczy nazwał „Powiat Kluczborski zapewnia komfort życia jego mieszkańcom”.

Wszyscy wiemy, że w okresie przedwyborczym słyszymy i czytamy wiele obietnic, których treść jest bardzo ogólna, a co gorsza trudna do weryfikacji. Dlatego my mówimy – Liczą się konkrety – mówi Piotr Pośpiech.

PSL chce dalej rozwijać infrastrukturę komunikacyjną. Remonty kolejnych dróg, wymiany autobusów (z 50 wymieniono 12). Nowoczesna i konkurencyjna baza edukacyjna: poprawa bezpieczeństwa i stanu technicznego obiektów oświatowych. Dostępność do usług ochrony zdrowia i pomocy społecznej: jeszcze lepsza baza służąca profilaktyce i leczeniu chorób. PSL chce otworzyć w powiecie 60ścio łóżkowy oddział intensywnej terapii i rozbudować szpital z uwzględnieniem lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Poza tym PSL zamierza stale wspierać ludzi kreatywnych rozpoczynających działalność gospodarczą i udostępniać im lokale w powstałym Inkubatorze Przedsiębiorczości.

IMG_3801

IMG_3802

IMG_3803

IMG_3804Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.