PUCHAR POLSKI: Woleli oglądać klasyk Mistrzostw Europy

Tylko około 100 widzów wybrało się na finał Pucharu Polski na szczeblu regionalnym pomiędzy MKS-em II Kluczbork a Startem Odrą Bogdanowice. Po dogrywce lepsi okazali się piłkarze Startu, którzy pokonali rezerwy Kluczborka 3:1. Zwycięzca już w lipcu zagra w rundzie przedwstępnej gdzie być może zmierzy się jakimś klubem II-ligi z poprzedniego sezonu.

Kibiców nie zachęciło nawet darmowe wejście na spotkanie aby zobaczyć w akcji dwie najlepsze drużyny. Termin rozegrania finału kolidował bowiem ze spotkaniem Mistrzostw Europy pomiędzy Danią a Portugalią. Mecz był bardzo dramatyczny i pełen emocji, zresztą po wynikach pierwszej kolejki w grupie śmierci na taki się zapowiadał.

Portugalczycy po przegranej z Niemcami 0:1 musieli zapunktować w meczu z solidnymi Duńczykami. Wyszli na prowadzenie 2:0 po bramkach Pepe i Postigi. Przed przerwą straty zmniejszył Bendtner. Po zmianie stron napastnik Danii w 80 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony po strzale głową wyrównał stan meczu. Portugalia rzuciła się do odrabiania strat i w końcówce wygraną dał im Varela.

W meczu finałowym Pucharu Polski jedyną bramkę dla MKS-u strzelił Wołkowicz.

MKS II Kluczbork – Start Odra Bogdanowice 1:3 po dogrywce (1:1). W regulaminowym czasie gry 1:1.