Relacja z Mistrzostw Województwa Opolskiego we wspinaczce sportowej

Uczestnicy MWO 2014

W minioną sobotę na ściance wspinaczkowej w Kluczborku rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Opolskiego we Wspinaczce Sportowej. Impreza była organizowana po raz pierwszy, a mimo to zgromadziła prawie trzydziestu zawodników z Opolszczyzny i sąsiednich województw.

Trofeum

Sebastian Kurek (Mrozów,Climbo)(Sebastian Kurek na drodze z eliminacji)

Na etapie eliminacji zawodnicy wspinali się po 14 przygotowanych (głównie przez Marcina Wszołka) drogach, których łączna długość przekroczyła 100m. Eliminacje rozgrywane były w formule flash z górną asekuracją. Starty finałowe natomiast odbywały się już ze strefy. Kobiety i mężczyźni prowadzili drogi forsujące największe przewieszenie na ścianie, natomiast dla juniorek i juniorów przygotowana była droga do pokonania z górną asekuracją.

Jędrzej Krzemiński (Kluczbork, AZM UMed. Wrocław, Oliwa Mocy)(Jędrzej Krzemiński na drodze półfinałowej)

Po stosunkowo szybkim finale juniorek i kobiet nieco więcej czasu wymagało wyłonienie zwycięzców wśród juniorów i mężczyzn. W obu tych kategoriach potrzebne było rozegranie super finału, a w kategorii męskiej nawet super, super finału. Ostatecznie jednak pozwoliło to na wyłonienie bezapelacyjnych zwycięzców rozegranych zawodów.

Oskar Pławszewski (Wrocław, Zerwa Wrocław)(Oskar Pławszewski na drodze z super finału)

Pełne wyniki oraz galerię z zawodów można zobaczyć na www.mwo.zawrat.kluczbork.pl

Juniorki:

1. Klaudia Woźniak (Toszek/Skarpa Bytom)
2. Wiktoria Mazepa (Kluczbork/KKW Zawrat)

Podium juniorek

Juniorzy

1. Adam Kowal (Wrocław/Zerwa Wrocław)
2. Jan Krzemiński (Kluczbork)
3. Jerzy Baldy (Kluczbork/ KKW Zawrat)

Podium Juniorów

Kobiety

1. Anna Janczak (Janczów/Drużyna Szpiku)
2. Magdalena Sztangier (Tułowice/AZS Opole)

Podium Kobiet

Mężczyźni

1. Jędrzej Krzemiński (Kluczbork/AZS Umed Wrocław/ Oliwa Mocy)
2. Oskar Pławszewski (Wrocław/Zerwa Wrocław)
3. Irek Iwański (Krapkowice/Ściana Gogolin)

Podium Mężczycn

Gorące podziękowania należą się instytucją i sponsorom, bez których trudno by było zorganizować zawody na takim poziomie. Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Powiat Kluczbork, Gmina Kluczbork, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kluczborku, Administracja Oświaty w Kluczborku, Bank Spółdzielczy w Wołczynie, Sklep Camper, Sklep Eltronik, Flaxpol, Koping, Restauracja Nowy Strych, Pasieka Kabaja, Fitnes Klub Shape Line, Pichon.

Uczestnicy MWO 2014

 Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.