SIATKÓWKA: Przegrana w Gorzowie Śląskim w pierwszym spotkaniu

Siatkarze UKS Mickiewicz Kluczbork przegrali swój pierwszy mecz finałowy na hali w Gorzowie Śląskim 1:3.

Pierwsza partia należała do nas. Niemal cały set prowadzaliśmy paroma punktami, jednak w końcówce miejscowi zdołali wyrównać po 20. Trener Mariusz Łysiak poprosił o czas. Po przerwie Włodarczyk zdobył skutecznym atakiem 21 punkt, po chwili gospodarze długo się bronili ale ostatecznie Rasała zdobył 22 punkt. Później dwa punkty zdobył Włodarczyk, a przy piłce setowej Gorzów oddał nam punkt po swoim błędzie. Ostatecznie UKS wygrał 25:21.

Drugiego seta rozpoczęliśmy od punktu, który zdobył Warga. Niestety później do głosu doszli miejscowi, który oddalili się na 4 punkty przy stanie 10-14, a potem powiększyli przewagę do 15:23. Nasi siatkarze wzięli się jeszcze do odrabiania strat i z 8 punktów zbliżyli się na 2 – 22:24. Po chwili jednak miejscowi zakończyli tą partię i wyrównali stan meczu.

W trzecim secie długo punkt za punkt, jednak później po serii naszych błędów w wyprowadzaniu ataków i w przyjęciach Gorzów prowadził 19:14. Ostatecznie miejscowi wygrali do 20.

W ostatnim secie gospodarze udowodnili nam, że nie przez przypadek pokonali w półfinale faworyta z Olesna. Szybko oddalili się na parę punktów. Mając piłkę setową prowadzili aż 24:10. UKS obronił jednak parę piłek i ostatecznie przegrał do 14.

Drugi mecz odbędzie się już w Kluczborku w niedzielę 16 marca o godzinie 17:00. Wtedy to, podopieczni trenera Mariusza Łysiaka muszą odnieść zwycięstwo, aby w kolejny weekend zagrać ponownie na terenie rywala i myśleć ewentualnie o tytule najlepszej drużyny z województwa w III lidze tego sezonu.

Oba zespoły bez względu na stan rywalizacji, zagrają w kwietniu na szczeblu centralnym.

Pimat Gorzów Śląski – UKS Mickiewicz 3:1 (21:25 25:22, 25:20, 25:14)

– >> Zobacz GALERIĘ ze spotkania w Gorzowie Śląskim

Na łamach naszego portalu podawaliśmy meldunki na żywo prosto z hali w Gorzowie. Zapraszamy do zapoznania się z relacją.

[popup url="http://24powiat.pl/indexlive.php" height="650" width="560"]- >> Pimat Gorzów Śląski - UKS Mickiewicz (włącz relację LIVE)[/popup]
Jest 3 komentarze

Dodaj swój
  1. 48x48
    Piotr Mazurczak

    Zibi w nowym okienku o którym mówisz powinny załadować się tweety. Ponad 50 ich wczoraj napisałem w Gorzowie. Jeśli Ci się nie ładują do na głównej stronie z lewej też są tweety. Tam popatrz w dół a potem rozwiń sobie więcej


Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz