SIATKÓWKA: UKS Mickiewicz zagra w nowym systemie rozgrywek III ligi

Zmienia się formuła gry w III lidze mężczyzn piłki siatkowej. W nowym sezonie, który ma rozpocząć się w październiku, siatkarzy UKS Mickiewicz znów czekać będą m.in. prestiżowe derby powiatu z Volleyem Wołczyn.

Okazuje się, że wygrana w lidze w grupie B, oprócz prestiżowego wyróżnienia dla naszego klubu w debiutanckim sezonie, nie miała większego znaczenia jeśli chodzi o skład drużynowy na ten sezon. Wszystkie zgłoszone zespoły (12 drużyn) mają szansę na awans do II ligi. Opolski Związek Piłki Siatkowej zmienił bowiem formułę gry rezygnując z grupy A (mocniejszej) i B, a kluby zostały podzielone na grupę północną i południową.

UKS Mickiewicz zagra logicznie w grupie północnej, a jego rywalem będą oprócz wspomnianego Volleya Wołczyn także Iskra Gorzów Śląski, AZS UO Opole, Volleyball Team Olesno, AZS Medyk Opole.

W grupie południowej zagrają z kolei: Siatkarz Otmuchów, SPPS Ro-Nat GSM Prudnik, Miraż Głubczyce, SPS Głogówek, Azmyk Zdzieszowice i Mechanik Nysa.

W I rundzie nasi siatkarze zagrają zatem 10 meczów. Będą to spotkania na własnym boisku i rewanż na boisku rywala.

W II fazie 3 najlepsze zespoły z każdej grupy utworzą grupę mistrzowską (czyli 6 zespołów) i to te zespoły powalczą o awans do II ligi. Punkty drużyn które awansują do tej grupy mistrzowskiej zostaną przeniesione i zespoły zagrają tylko mecze z rywalami, z którymi jeszcze nie grały.
Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.