Słupy pod sztuczne oświetlenie na bocznym boisku w Kluczborku (zobacz VIDEO i FOTO)

Wspaniały kampus sportowy, znakomita lokalizacja, a być może już wkrótce możliwość odbywania treningów przy oświetleniu na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Takie a nie inne profesjonalne możliwości  do uprawiania piłki nożnej daje zawodnikom obecnie gmina.

Jedynie wyniki pierwszego zespołu MKS-u Kluczbork póki co są grubo poniżej oczekiwań. Gospodarze grający w II lidze są bowiem bardzo gościnni i na oczach własnych kibiców oddali rywalom więcej punktów niż sami zdołali wywalczyć.

Sztuczne oświetlenie przy bocznym boisku to kontynuacja projektu, który zakładał możliwości trenowania w porach wieczornych. Wcześniej większy koszt związany był z budową samego boiska i zabrakło wówczas finansów na postawienie oświetlenia od razu. Teraz postawiono słupy zakupione już jakiś czas temu, a docelowo trzeba będzie jeszcze zamontować lampy. Na to jednak trzeba znaleźć i przeznaczyć odpowiednie fundusze, dlatego o tego kiedy oświetlenie zacznie funkcjonować zależeć będzie przychylność samego kluczborskiego magistratu.

Najlepszym rozwiązaniem będzie dokończenie inwestycji jak najszybciej, bowiem z początkiem roku do kampusu sportowego Stobrawa zjeżdżać będą na obozy grupy sportowe i zapewne późnym popołudniem również będzie można rozegrać mecz kontrolny bądź przeprowadzić zajęcia. – Na boisku mogą trenować również miejscowe grupy MKS-u Kluczbork – zauważa kierownik Kampusu, Ryszard Okaj.

Słupy usytuowano w czterech rogach na połowie połowy boiska. Oświetlenie znajdzie się na wysokości 20 metrów. Na każdym słupie znajdzie się 6 lamp.

– Jestem zadowolony z tej inwestycji. Kampus będzie miał dodatkowy plusik, bowiem drużyny które przyjadą na obozy będą miały możliwość trenowania gdy jest już ciemno – tłumaczy Ryszard Okaj.

Kliknij na foto aby powiększyć
Jest 6 komentarze

Dodaj swój
 1. 48x48
  kibic

  jesli chodzi o sama baze to kluczbork prezentuje sie calkiem nieźle, dobrze ze gimna przeznacza srodki na obiekty a nie na transfery czy wypłaty dla pseudkopiłkarzy. Panstwo powinno pomagac w promowaniu piłki ale wsrod amatorow poprzez obiekty typu orliki, stuczne boiska i hale. Natomiast MKS jesli chce byc profesjonalnym klubem to musi sam zdobyc pieniadze szukajac sponsorow. Nie ma kasy nie ma grania i kłamania a zostaje piłka dla amatorow. Trzeba promowac piłke i zachecac młodziez ale tez starszych do tej dyscypliny. A juz o promowaniu to proszę admina o jakies info odnosnie ligi halowej, moze bedzie lepsza edycja niz rok wczesniej. Wstepne info jest na stronie osiru:
  http://www.osir.kluczbork.pl/content/halowa-liga-piłki-nożnej-sezon-20132014-zebranie-organizacyjne

 2. 48x48
  KKen

  Z głębokim żalem zawiadamiam że ta strona (jej twórcy) z nieznanych mi powodów zionie nienawiścią do MKS-u. Rzeczywiście drugoligowi kopacze , kopią się po głowach poniżej oczekiwań, ale w tym klubie są jeszcze młodzi ludzie, którzy kopią piłkę. Jest ich ponoć ponad 250 i podobno od przyszłego roku juniorzy i juniorzy młodsi będą grali w lidze centralnej. Z tego trzeba się cieszyć – a te światełka to nie tylko dla MKS-u, grają na kampusie dziewczyny, a zimą także LZS-y, przyjeżdżają na obozy inne drużyny i mam nadzieję że MKS na tych obozach zarabia niezłą kasę. Siemka !

 3. 48x48
  Robert

  Przede wszystkim pełnowymiarowe boisko sztuczne zostało stworzone po to by kluczborscy seniorzy mogli pracować w normalnych warunkach. Żadna nienawiść tutaj chyba nie ma miejsca, admin pisze prawde. Kopacze prezentują daremny poziom chodź jak widać inwestują w nich. Wypożyczenia boiska to inna sprawa zostało to stworzone dla ludzi, którzy dostają pieniądze za to by prezentować odpowiedni poziom.

 4. 48x48
  dziku

  KKen : to niech trenują na tej wiosce bez podgrzewanej murawy na sportowej 7 na głównym przy – 7 na betonie ‚murawie’ HAHAHA


Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz