SPARING: MKS rozgromił Wierzbicę

Z dość dużym opóźnieniem, bo o godzinie 17:48 na boisku KKS-u rozpoczął się mecz sparingowy pomiędzy MKS Kluczbork a LKS Wierzbica Górna.

W 15 minucie Półchłopek uderzał na bramkę Chałubca, lecz bez większych problemów golikper Wierzbicy obronił ten strzał. W 24 minucie Półchłopek zagrał na lewo do Hanzela, ten dograł w pole karne, a tam Płaza z pięciu metrów nie zdołał oddać celnego strzału. W 28 minucie Płaza próbował pokonać bramkarza Wierzbicy lecz bezskutecznie.

W 39 minucie Kniejski dogrywał w pole karne, a tam Góral z 5 metrów głową uderzył obok bramki. Dwie minuty później ponownie próbował Góral, tym razem z rzutu wolnego z 25 metra uderzył nad bramką.

W 50 minucie Niziołek otrzymał piłkę na prawe skrzydło, do akcji włączył się Stawowy i spod linii końcowej wycofał na piąty metr do Kaczmarka, który dopełnił formalności umieszczając piłkę w bramce. W 58 minucie widzieliśmy kopie akcji przy pierwszym golu. Tym razem Tuszyński wszedł w pole karne, zagrał na drugi metr do Niziołka i było 2:0. W 63 minucie MKS przeprowadził kontratak akcji Wierzbicy. Nitkiewicz z lewej strony zagrał do środka do Kazimierowicza, ten na prawo do Tuszyńskiego, który przyjął piłkę i z półwoleja pokonał Wyrębka.

Tuszyński wyszedł sam na sam, zdążył przelobować bramkarza LKSu, a później głową skierować piłkę do bramki. Wcześniej znakomitą interwencją popisał się Wnuk, który sparował mocne uderzenie gracza Wierzbicy. Po chwili rzut rożny z prawej, ale Gierak uderzył nad poprzeczką. W 79 minucie Nitkiewicz zagrał z lewej strony w pole karne, a tam Stawowy strzałem głową umieścił piłkę w bramce.

MKS Kluczbork – LKS Wierzbica 5:0

Bramki: 50′ Kaczmarek (as. Stawowy), 58′ Niziołek (as. Tuszyński), 63′ Tuszyński (as. Kazimierowicz), 69′ Tuszyński, 73′ Stawowy (as. Nitkiewicz)

MKS I połowa: Świtała, Żehaluk, Copik, Odrzywolski, Hober, Kniejski, Fabiano Pelc, Góral, Półchłopek, Hanzel, Płaza

MKS II połowa: Świtała (55′ Wnuk), Stawowy, Odrzywolski, Wilusz, Nitkiewicz, Niziołek, Ulatowski, Kazimierowicz, Glanowski, Kaczmarek, Tuszyński

LKS: Chałubiec (46′ Wyrębek), Szyc, Kuźniecow (46′ Kamiński), Gierak, Buła (65′ Nowak), Koziołek, Zagaja, Nowacki, Boczarski, Domino, Donzo