Spłonął drewniany kościół w Nasalach pochodzący z XVI wieku (zobacz GALERIĘ)

Spłonął doszczętnie drewniany kościół w Nasalach niedaleko Byczyny (powiat kluczborski), który pochodził z XVI wieku. Do pożaru doszło we wtorek około godziny 20:00 najprawdopodobniej na skutek wyładowań atmosferycznych. O nadchodzących nad powiat burzach informowaliśmy na łamach portalu. Na miejscu pracowało kilkadziesiąt wozów strażackich. Niestety zabytkowego kościółka nie udało się uratować. Uratowano z kolei dom mieszkalny znajdujący się zaledwie parę metrów obok kościoła.

– >> Zobacz GALERIĘ

Drewniany kościół pochodził z XVI wieku. Przebudowany został w 1730 roku, a do Nasal został przeniesiony ze Zdziechowic w okresie międzywojennym. Użytkowany był przez ewangelików. Ze względu na działania wojenne przerwana została rekonstrukcja i kościół był bez wieży.
Jest 3 komentarze

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz