Sukces naszych maratończyków

Pięcioro biegaczy z powiatu kluczborskiego wystartowało w VIII Niemieckim Maratonie Drogi Winnej w partnerskim powiecie Bad Duerkheim.   III miejsce w półmaratonie w kategorii powyżej 65 lat zajął Stanisław Libera w kategorii powyżej 65 lat, na tym samym miejscu uplasowała się Wioletta Uryga z Kluczborka.

Pani Wioletta ma w swoim bogatym sportowym dorobku starty w maratonach m.in. Nagoya  w Japonii, Bangkoku, Bombaju, Hongkongu, czy Singapurze.

Trasę VIII Maratonu w Bad Duerkheim pokonali Bogdan Dudzik, który biega od 6 lat, brał udział w kilkunastu biegach ulicznych, a maraton w Niemczech był jego pierwszym zagranicznym, Krzysztof Kieslich z Kluczborka (biega od lat 7), oraz Ryszarad Ferfet z Szymonkowa, który brał udział w biegach do Rzymu i na Ukrainę.

Czołowe miejsca naszych maratończyków to duży sukces. Mieli oni wystartować w imprezie już dwa lata temu (maraton jest organizowany co dwa lata), ale wyjazd został przełożony ze względu na katastrofę smoleńską.

W tym roku mogli zrealizować plany. Wyjazd zorganizowało Starostwo Powiatowe w Kluczborku.
Strona niemiecka zapewniła wyżywienie i zakwaterowanie. Biegacze wrócili zadowoleni z gościny i ze swoich wyników.

Oprac. M.Kluf
Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.