Sytuacja powodziowa w powiecie kluczborskim w czwartek 20 maja, godzina 8.00

Wysoka woda Stobrawy przeszła w godzinach wieczornych i nocnych przez gminę Wołczyn ? informował dziś rano Mieczysław Zaleciński, szef Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Na terenie gminy Wołczyn szczególnie zagrożone były miejscowości: Wierzchy, Szum, Wąsice. Z wyprzedzeniem zabezpieczono workami z piaskiem zagrożone zalaniem gospodarstwa domowe. Około godz 5.00 poziom wody w Stobrawie obniżył się o 5 cm. Dzisiaj rano w punkcie stałego pomiaru sięgał 179 cm. W samym Wołczynie wczoraj (w środę) pod wodą znalazły się ogródki działkowe – Informuje rzecznik Starostwa Powiatowego, Monika Kluf.

W gminie Lasowice Wielkie sytuacja po wtorkowej skutecznej obronie miejscowości Szumirad przed zalaniem, od środy sytuacja się stabilizuje.

W gminie Byczyna z brzegów wystąpiła Prosna rozlewając się szeroko w całej dolinie ? mówi Mieczysław Zaleciński. – Przed Kostowem zalane zostało jedno gospodarstwo.

W Kluczborku o ok. 15 cm w porównaniu do dnia poprzedniego obniżył się rano poziom wody w Stobrawie przy ul. Poniatowskiego.
Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.