Sytuacja powodziowa w powiecie kluczborskim w piątek 21 maja

Lada chwila rozpoczniemy akcję wypompowywania wody z piwnic ? informuje Wojciech Kieszczyński, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku. – Strażaków można wzywać wtedy, kiedy poziom wód gruntowych spadnie poniżej poziomu piwnic. Wówczas woda nie będzie wypłukiwać fundamentów.

Mimo że sytuacja się stabilizuje i zaświeciło słońce, ogłoszony przez starostę kluczborskiego  alarm przeciwpowodziowy, nie został na razie odwołany.

A to dlatego, choć nie grożą wylania, poziom wody w rzekach pozostaje nadal wysoki. Dużo wody jest na zalanych łąkach, terenach przyległych do rzek, w zagłębieniach terenu ? informuje Mieczysław Zaleciński, szef Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Służby we wszystkich czterech gminach powiatu kluczborskiego objeżdżają teren i na bieżąco monitorują sytuację, poziom wody w rzekach i sprawdzają rowy melioracji szczegółowej. Alarm zostanie odwołany kiedy sytuacja się unormuje.

Fot. Piotr Mazurczak
Jest 1 komentarz

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz