Szczęście w nieszczęściu. Wypadek drogowy z udziałem zawodniczki podczas IV Przełajowego Wyścigu Kolarskiego (GALERIA, WYNIKI)

W minioną sobotę w Kluczborku odbył się IV Przełajowy Wyścig Kolarski Blyss Polska. Zawodnicy ścigali się na trasie rozmieszonej na terenie kluczborskiego kampusu Stobrawa.

Około godziny 13:45 na ulicy Strzeleckiej doszło do wypadku drogowego z udziałem utalentowanej 16-letniej zawodniczki zespołu UKS Jedynka Limaro Kórnik. Zawodnicy na długiej prostej w kierunku Chocianowic upatrzyli sobie drogę na której rozgrzewali się, ale także jeździli już po swoich wyścigach, jak to było w przypadku Natalii Nowotarskiej.

W pewnym momencie zawodniczka bez zasygnalizowania zamiaru manewru skrętu w lewo zjechała na lewy pas ruchu wprost pod nadjeżdżający samochód fiat uno, którym kierował 55-letni mężczyzna.  Najprawdopodobniej rowerzystka chciała zawrócić – tłumaczy Aneta Czekaj, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku.

W tym momencie doszło do zderzenia. Nowotarska trafiła do szpitala z obrażeniami ciała, ale jeszcze w tym samym dniu została z niego wypisana. – W szpitalu zrobili prześwietlenia, które nie wykazały żadnych złamań. Najważniejsze, że kości całe i kręgosłup – mówi trener drużyny Robert Taciak, który jest dobrej myśli i wierzy iż będzie wszystko dobrze.

Policjanci na miejscu zdarzenia wykonali materiał fotograficzny, oględziny. W sprawie tej wszczęto postępowanie wyjaśniające mające szczegółowo wyjaśnić okoliczności zdarzenia drogowego – mówi rzecznik KPP Kluczbork.


Szczęście w nieszczęściu – zawodniczka jechała w kasku, który uchronił ją od urazów głowy. Często zdarza się iż zawodnicy po swoich wyścigach jeżdżą już bez kasków, w czapkach zimowych…

– >> Zobacz GALERIĘ z wyścigu

Swojego wyścigu nie ukończył zawodnik UKS Stobrawa Kluczbork, Patryk Stosz z powodu defektu roweru. W Juniorach młodszych Mateusz Janicki (UKS Stobrawa) był 5, Szymon Korcz 12, a Jakub Sitarz 24.

W kategorii dzieci starsze wygrał Szymon Janicki (Szkoła nr 5 Kluczbork). Jakub Kwiatkowski z Kluczborka był ósmy, a Dominik Lazurek 10.

W kategorii juniorów Patryk Złotowicz (UKS Stobrawa) uplasował się na 8. miejscu. W kategorii masters startowali z Kluczborka: Szczepan Krokosz (7 miejsce), Dominik Pycia (10), Krzysztof Leniec (13), Grzegorz Sowa (15), Grzegorz Stefanowski (17) i Marek Leniec (18).

– >> Zobacz GALERIĘ z wyścigu

WYNIKI:Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.