Trwa nabór do nowego przedszkola

nabor_przedsz_2

Kadra z najwyższymi kwalifikacjami i wielkim sercem do pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach, a także świetna baza i wszystko czego maluchom potrzeba oferuje nowo utworzone Przedszkole Specjalne nr 9 przy ul. Sienkiewicza 27. Od 1 marca są tam przyjmowane dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym, z autyzmem i niepełnosprawnościami sprzężonymi. Dziennie przedszkole ma funkcjonować 10 godzin.

Utworzenie przedszkola specjalnego jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom rodziców i opiekunów dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Jest ono do ich opieki i wychowania przystosowane i przygotowane. Mieści się w zaadaptowanej części internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno ? Wychowawczego i ma osobne wejście.

Jak dotąd na Opolszczyźnie mamy tylko jedno publiczne przedszkole specjalne w Opolu, a w powiecie ? tylko jedno przedszkole z oddziałami integracyjnymi.

Wszystkie informacje na temat przedszkola, naboru, kadry, bazy i tego co jeszcze ma do zaoferowania można uzyskać w Specjalnym Ośrodku Szkolno ? Wychowawczym przy ul. Sienkiewicza 27 w Kluczborku, osobiście lub dzwoniąc pod nr 77 418 23 89.

Nowe przedszkole oferuje:

–   opiekę, wychowanie, edukację i terapię dla dzieci od 3 roku życia z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym, z autyzmem i niepełnosprawnościami sprzężonymi

–    zajęcia w mało licznych grupach z zastosowaniem różnorodnych metod dostosowanych do indywidualnych potrzeb
i możliwości każdego dziecka

–    indywidualne lub grupowe zajęcia specjalistyczne

–    bezpieczne i przyjazne środowisko przedszkolne

–   w pełni wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną

–   nowoczesną bazę i specjalistyczne wyposażenie dostosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych

Biorąc pod uwagę dokonania SOSW w wychowaniu i nauczaniu dzieci o specjalnych potrzebach, niezwykły klimat tego miejsca, ogromne ciepło jakie dają wychowankom pracujący tam z pasją ludzie ? jest to miejsc ze wszech miar godne polecenia.

Oprac. M. Kluf
Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.