Ukradł 25 metrów kabla

Policjanci ustalili i zatrzymali 42-letniego mężczyznę podejrzewanego o kradzież 25 metrów kabla.

Wartość skradzionego mienia została oszacowana na kwotę 400 złotych. Kradzież zagrożona jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Wczoraj (14 lutego) kluczborscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży 25 metrów kabla czterożyłowego z pomieszczenia gospodarczego posesji na terenie gminy Kluczbork. Wartość skradzionego mienia została wyceniona przez właściciela na 400 zł.

Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili zdarzenie i rozpoczęli ustalanie sprawcy tego przestępstwa. Podjęte przez funkcjonariuszy działania pozwoliły na zatrzymanie, dwie godziny później, domniemanego sprawcę tego przestępstwa. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec gminy Kluczbork.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży, do której się przyznał. Jak tłumaczył policjantom skradziony przewód sprzedał nieznanemu mu mężczyźnie, a pieniądze przeznaczył na alkohol. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Aneta Czekaj / KPP Kluczbork
Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.