Uważajmy. Ze stromych dachów spadać mogą lodowe tafle (FOTO)

Sytuacja robi się bardzo nieciekawa. W weekend zamiast zapowiadanego śniegu pada deszcz. Najgorsze jednak to, że termometry wskazują temperaturę poniżej zera stopni C. Na leżącym śniegu utworzyła się już lodowa tafla, która w miarę kolejnego deszczu robi się co raz bardziej gruba. Na słupach i latarniach wiszą sople lodu.

Na trawnikach czy płaskich powierzchniach nie robi to nikomu różnicy, ale na jeśli popatrzymy na dachy budynków możemy mówić o niebezpieczeństwie. Szczególnie na stromych dachach w godzinach wieczornych widać już, jak leżący na nich śnieg się błyszczy. To nic innego jak wielka tafla lodu, która w razie ocieplenia może zsuwać się z dachów.

To może być bardzo niebezpieczne, dlatego bądźmy rozważni. W razie zauważenia niebezpieczeństwa, jeśli dotyczy to naszej posesji pamiętajmy o szybkiej reakcji i informowania straży pożarnej. Zanim przybędzie pomoc powinniśmy również w miarę możliwości ogrodzić niebezpieczny teren, przed innymi pieszymi.

DSCF8428 DSCF8423 19

Fot. 24powiat.pl
Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.