We wtorek znów możesz zarejestrować się w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta

Mieszkańcy powiatu kluczborskiego, którzy chcą założyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta mają kolejną okazję by to zrobić. Już dziś czyli we wtorek 5 listopada w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Kluczborku w godzinach od 11.00 do 14.00 czynny będzie punkt rejestracyjny dla mieszkańców naszego powiatu.

Wcześniej rejestracja odbywała się w dniach 30 września i 1 października. Ze względu na spore zainteresowanie pacjentów podjęto decyzję o wyznaczeniu kolejnego terminu.

Przypomnijmy: Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP), który jest ogólnopolskim serwisem udostępniającym zarejestrowanym użytkownikom dane o ich leczeniu i finansowaniu świadczeń przez NFZ.

Dzięki ZIP pacjent może sprawdzić, ile kosztowało jego leczenie, ile fundusz dopłacił do leków. Informator zaczął działać w lipcu tego roku i pojawiły się już sygnały od pacjentów, którzy zauważyli niezgodności danych w ZIP z faktycznym przebiegiem ich leczenia.

Rejestracja w systemie jest bezpłatna, natomiast login i hasło wymaga osobistej wizyty w Opolskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia w Opolu lub w ruchomych punktach rejestracyjnych, które opolski NFZ organizuje na terenie województwa, by uzyskanie dostępu do nowego systemu było jak najmniej uciążliwe.

Przypominamy: aby dokonać rejestracji konieczne jest posiadanie przy sobie dowodu osobistego lub paszportu.
Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.