Wizyta Rogera Lewentza z Nadrenii-Palatynatu

Roger Lewentz ? Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Spraw Wewnętrznych Kraju Związkowego Nadrenia ? Palatynat- przyjechał z partnerskiej dla Opolszczyzny Nadrenii-Palatynatu, by zapoznać się ze stanem bazy sportowej w województwie. Jednym z punktów wizyty był Wojewódzki Kampus Sportowo-Rekreacyjny „STOBRAWA”.

Gość z Niemiec bardzo dobrze ocenił stan bazy sportowej w Kluczborku, powiedział m.in że jest to bardzo dobry projekt który ma niepowtarzalną lokalizację na pograniczu parku i lasu a takie warunki sprzyjają w przygotowaniach do zawodów i treningów.

Roger Lewentz poprosił o materiały dotyczące Kampusu, ponieważ chciałby zaprezentować ofertę Kluczborka w Nadrenii. Niewykluczone, że tamtejsi sportowcy będą przyjeżdżać do Kluczborka na szkolenia.

Obecnie na terenie kampusu przebiegają prace budowlane. Trwa remont dawnej hali „Metalu”. Rozpoczął się również remont pawilonu sportowego na KKS-ie. Zakończono nawodnienie boiska na stadionie miejskim. Wkrótce budynek przy stadionie zostanie zaadaptowany na internat sportowy o wysokim standardzie z 44 miejscami noclegowymi. Wszystkie obiekty sportowe w kampusie będą monitorowane. Cały kompleks będzie gotowy we wrześniu 2010 r.

Wielkość projektu wyniesie ok 9 mln zł z czego 3,6 mln udało się pozyskać z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.
Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.