Wycinka drzew na cmentarzu komunalnym

Na cmentarzu komunalnym i parafialnym trwa wycinka drzew, zagrażających bezpieczeństwu, oraz usuwanie posuszu z koron drzew. Przy pomocy OSP Kuniów oraz OSP Biadacz przy alejach tam gdzie jest możliwy dojazd podnośników.  Natomiast na kwaterach gdzie nie ma dojazdu, ścinki metodą alpinistyczną wykonuje Zakład Usług Leśnych „Forest” z Tułowic. Na wycięcie drzew uzyskano stosowne decyzje Burmistrza Miasta Kluczborka i Starosty Powiatu Kluczborskiego.

Na dzień dzisiejszy wycięto najbardziej niebezpieczne drzewa wzdłuż alei w ilości 9 szt. na kwaterach bez dostępu wycięto 8 sztuk. Wykonano też usunięcia posuszu 2 szt.

W najbliższych dniach OSP Biadacz przystąpi do wycinki 5 szt. drzew kolejne 3 szt. są w trakcie załatwiania formalności związanych z uzyskaniem decyzji na wycinkę. W tym i przyszłym roku planuje się sukcesywne usunięcie jemioły i posuszu z lip rosnących przy głównych alejach cmentarzy komunalnego i parafialnego. Niezależnie od realizacji robót na cmentarzu równolegle prowadzone są wycinki drzew zagrażających bezpieczeństwu obiektów na terenie działek miejskich.Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.