Wymyślił historię o napadzie

Sprawca miał go uderzyć w tył głowy, a następnie zabrać plecak z zeszytami oraz rower. Jak się okazało 19-latek zgłosiła rozbój, którego nie było. Teraz będzie musiał liczyć się z odpowiedzialnością karną związaną z zawiadomieniem o niepopełnionym przestępstwie. Za taki czyn grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

W piątkowe popołudnie dyżurny kluczborskiej policji został  powiadomiony o rozboju. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonego do zdarzenia doszło 25 stycznia tuż po godzinie 14:30. 19-letni mieszkaniec gminy Kluczbork, jadąc rowerem ze szkoły na  ul. Sybiraków został uderzony w tył głowy przez nieznanego mu mężczyznę. Sprawca miał zabrać mu plecak z zeszytami oraz jego rower.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku w kilka minut po zgłoszeniu odnaleźli skradziony rower oraz plecak z zeszytami. Prowadząc dalsze czynności w tej sprawie policjanci ustalili, że do zgłoszonego przestępstwa nie doszło. Jak wynika z ustaleń rzekomy ?pokrzywdzony? w dniu, w którym miało dojść do przestępstwa spotkał się ze swoim kolegą, któremu nie oddał pożyczonych 40 zł. Znajomy nie mogąc odzyskać długu zabrał mu rower wraz z plecakiem i zostawił na ulicy Dworcowej w  Kluczborku.  19-latek bojąc się reakcji swoich rodziców na brak roweru postanowiła wymyślić historię o napadzie. Nie spodziewał się jednak, że rodzice zgłoszą rozbój na policję i cała wymyślona historia wyjdzie na jaw.

Teraz 19-latek musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Zgodnie z kodeksem karnym, kto zawiadamia o przestępstwie wiedząc, że przestępstwa nie popełniono podlega karze do 2 lat pozbawienia wolności.

Aneta Czekaj / KPP KluczborkJest 4 komentarze

Dodaj swój
  1. 48x48
    Gościu

    Skoro koleś któremu był winny 40zł zabrał mu rower i plecach to chyba nie zrobił tego dobrowolnie? Czyli za co ma być karany? To tamten powinien czekać na pieniądze a nie zabierać mu jego własności…. czyli kara powinna dotyczyć pożyczkodawcy który wziął mimowolnie rower i plecak.


Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz