Zima zaskoczyła… ale tym razem kolejarzy. Opóźnienia pociągów były w piątek i będą w sobotę

Sroga zima całkowicie zaskoczyła tym razem kolejarzy oraz podróżnych koleją. Niskie temperatury sięgające 18-20 stopni C. poniżej zera sparaliżowały ruch kolejowy w naszym regionie. W piątek w godzinach porannym trzeba było zamknąć jeden z wiaduktów we Wrocławiu. Ostatnim czasem był on remontowany, jednak niskie temperatury uniemożliwiły przejazd nim w piątek.

Polskie Koleje Państwowe zamknęły przejazd przez wiadukt. W piątek prowizorycznie miał on zostać naprawiony, ale nie udało się. Utrudnienia czekają podróżnych jadących z Poznania i Szczecina przez Wrocław do Katowic i Krakowa. W niektórych przypadkach również przez Kluczbork.

W piątek wszystkie połączenia były opóźnione. Pociągi z Wrocławia kierujące się w stronę Kluczborka miały opóźnienie sięgające nawet paru godzin, a jeden około południa nie przyjechał wogóle.

Problemy wystąpiły również w naszym powiecie. W okolicach Wierzbicy Górnej trzeba było zamknąć jeden tor, który z niskiej temperatury popękał w paru miejscach. Awarię usuwali pracownicy kolei z Kluczborka.

Wiadukt we Wrocławiu miał zostać prowizorycznie naprawiony w piątek wieczorem, ale usterki nie udało się usunąć. Podróżnych czekają zatem utrudnienia również w w pierwszy dzień weekendu.
Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.