Zmarł Mieczysław Godzwon

15 lipca 2015r. w wieku 71 lat zmarł Mieczysław Godzwon.

Mieczysław Godzwon był Mistrzem Województwa Opolskiego w kolarstwie lat 60- tych. Swoje wieloletnie doświadczenie przeniósł na warsztat trenerski. Założył w Kluczborku pierwszą sekcję kolarską. W latach 70-tych był wychowawcą wielu liczących się w Polsce kolarzy juniorów. Członek Opolskiego Okręgowego Związku Kolarskiego w Opolu.  Był inicjatorem Międzynarodowego Wyścigu Juniorów „Po Ziemi Kluczborskiej”. Pierwszy wyścig zorganizował w 1974 roku i od tamtego czasu nieprzerwanie byłw pełni zaangażowany społecznie w organizację tego wydarzenia.   Był współzałożycielem Kolarskiego Klubu „Stobrawa” w Kluczborku.

Za swoje zaangażowanie na rzecz rozwoju kolarstwa otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in. złoty, srebrny i brązowy medal Polskiego Komitetu Olimpijskiego za rozwój ruchu olimpijskiego w Polsce, oraz Srebrny Krzyż Zasługi, nadany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.

W roku 2003 został uhonorowany Medalem Zasłużony dla Kluczborka.

Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę na cmentarzu komunalnym 18 lipca 2015 r. o godz. 10:30.Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.