A KLASA: 2. kolejka. Polonia w ładnym stylu wygrywa w Praszce (VIDEO HD, GALERIA, SPRAWOZDANIE)

W sobotnie popołudnie zainaugurowana została 2. kolejka w A klasie. Polonia Wołczyn po świetnej grze wygrała zasłużenie w Praszce 5:2. Beniaminek do niedzieli zasiadł na fotelu lidera.

Już w 10 minucie został otwarty worek z bramkami. Hodera podał na prawą stronę do Więcka, a ten sprytnym strzałem po ziemi posłał futbolówkę obok bramkarza w prawy róg. Osiem minut później miejscowi zdołali odpowiedzieć golem. Jeden z graczy przedarł się w pole karne Polonii z prawej strony. Następnie wyłożył futbolówkę do kolegi z zespołu, który oddał strzał w słupek. Później jednak kolejny z graczy przy próbie dobitki miał już przed sobą tylko pustą bramkę.

Remisowy rezultat nie utrzymał się długo. Po niespełna 180 sekundach przyjezdni znów wyszli na prowadzenie, a pięknym panowaniem nad futbolówką popisał się strzelec pierwszej bramki Więcek. Po zagraniu w pole karne przyjął futbolówkę na klatkę piersiową, a następnie z woleja skutecznie przymierzył. Piłka odbiła się jeszcze od słupka ale ostatecznie ugrzęzła w bramce.

Po zianie stron nasi piłkarze udokumentowali swoją przewagę kolejnymi trafieniami. Najpierw po podaniu Hodery strzelał Bochenek, ale obok interweniującego bramkarza znalazł się Tokarski, który wykorzystując niepewność rywala przejął piłkę i z bliska uderzył już tylko na pustą bramkę.

W 75 minucie bramkarz gospodarzy obejrzał czerwoną kartkę za sfaulowanie w polu karnym Bochenka. Z decyzją długo nie mogli pogodzić się piłkarze Motoru. Podyktowaną jedenastkę wykorzystał Kożuchowski.

Wydawało się, że kolejne bramki to tylko kwestia czasu, ale w 85 minucie miejscowi zmniejszyli stratę. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Bochenek, który mocny strzałem w okienko kończył kontrę Polonii.

Motor Praszka – Polonia Wołczyn 2:5 (1:2)

Bramki: Więcek 10′, 21′, Tokarski 55′, Kożuchowski 74′ (k), Bochenek 90’+2

Polonia: Świlak, Kożuchowski, Uram, Balicki (Zabłocki 63′), Wierzbicki, Tokarski (Matkowski 80′), Rak, Grześkowicz, Więcek (Paluch 77′), Hodera (Zabrocki 77′), Bochenek

– >> Galeria ze spotkania

Poniżej materiał VIDEO HD z rozgrzewki Polonii przed spotkaniem.

[matches league_id=3 match_day=2] [matches league_id=3 match_day=3] [standings league_id=3 template=extend logo=false] [crosstable league_id=3 mode=embed]

Jest 8 komentarze

Dodaj swój
  1. 48x48
    von Ja

Wygrali wysoko, ale styl nie był tak dobry jak w meczu z Ligotą tydzień temu.
    Poza tym przy prowadzeniu 4:1 powinni byli siąść na przeciwniku i strzelić jeszcze kilka bramek , a nie bawić się w obronie…
    Przez głupią zabawę stracona bramka na 4:2. Rezerwowy bramkarz Motoru wszedł z kontuzją i można było to wykorzystać…