Cenne rynny w kościele

zlom2

Kluczborscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież miedzianych rynien z budynku kościoła. Wartość strat oszacowano na 3 000 zł. To nie jedyne przestępstwo, które policjanci zarzucają 19 – latkowi. Śledczy podejrzewają go także o uszkodzenie hydrantu. Grozi mu teraz nawet 8 lat więzienia.

20 marca kluczborscy policjanci przyjęli zgłoszenie o kradzieży rynien w kościele. Kilka dni później funkcjonariusze wytypowali i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o tę kradzież. Kryminalni  ustalili, że łupem 19-latka padło prawie 30 metrów miedzianych rur i rynien. Mężczyzna przychodził pod kościół kilka razy, głównie nocą. Skradzione części zniekształcał i sprzedawał w punkcie skupu złomu. Straty oszacowano na 3 000 złotych.

Śledczy podejrzewają 19-latka o jeszcze jedno przestępstwo. Z ich ustaleń wynika, że na początku marca mężczyzna uszkodził hydrant wchodzący w skład sieci wodociągowej – informuje Mariusz Trejten, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku.

Zatrzymany usłyszał dwa zarzuty, grozi mu teraz nawet 8 lat pozbawienia wolności.

KPP KluczborkNie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.